PL | EN
Chcesz założyć plantację borówki amerykańskiej? Skontaktuj się z nami!
KRZEWY LIŚCIASTE
Pobierz cennik Zobacz cennik
BERBERIS THUNBERGII (BERBERYS THUNBERGA)
Niewysoki ciernisty krzew (1,5m wysokości) o gałęziach zazwyczaj łukowato wygiętych ku ziemi. Ma bardzo małe wymagania glebowe i wilgotnościowe, lubi miejsca słoneczne. Dobrze znosi mrozy. Ma bardzo wiele odmian pokrojowych i barwnych.

ATROPURPUREA Odmiana o purpurowych liściach opadających na zimę, dorasta do 1,5-2m wysokości. Doskonała na cięte żywopłoty oraz jako element zestawień kolorystycznych.

ATROPURPUREA NANA Karłowy ciernisty krzew o płaskokulistym pokroju i purpurowo fioletowym zabarwieniu. Dorasta do 0,6m wysokości. Jesienią przebarwia się na szkarłaskokulistym pokroju i purpurowo – fioletowym zabarwieniu. Dorasta do 0,6m

AUREA Krzew dorastający do około 0,5m wysokości. Ma złocistożółte liście, jasnożółte kwiaty i czerwone owoce. Odmiana polecana na szpalery, żywopłoty, do zestawień barwnych.

ERECTA Wyprostowany krzew, osiągający około 1,5 wysokości, charakteryzujący się wąskim, kolumnowym pokrojem.

GREEN CARPET Niski krzew o przewisających pędach, dorasta do 1m wysokości przy około 1,5m średnicy. Doskonały krzew okrywowy.

BUXUS SEMPERVIRENS
Zimozielony, bardzo powoli rosnący krzew. Dorasta do 2-3m wysokości. Ma ciemnozielone grube liście. Doskonale znosi cięcie. Lubi gleby obojętne lub lekko zasadowe, dość żyzne. Dobrze rośnie także w cieniu.

COTONEASTER DAMMERI (IRGA DAMMERA)
Zimozielony krzew o płożących i zakorzeniających się gałęziach. Ma liczne drobne białe kwiatki i ozdobne czerwone owoce. Dobrze znosi półcień. Lubi dość żyzne gleby.

CORAL BEAUTY Krzew o łukowato wygiętych gałęziach, dorastający do około 50cm. Dobrze znosi cięcie, szybko zadarnia powierzchnię ziemi.

MOONCREEPER Niski krzew z gałęziami leżącymi na ziemi, osiąga zaledwie 15cm wysokości. Doskonała roślina okrywowa, dobrze rośnie w cieniu.

COTONEASTER HORIZONTALIS (IRGA POZIOMA)
Niski krzew (do 1m wysokości) o płasko rozpostartych gałęziach. Ma błyszczące, ciemnozielone liście, białe kwiatki i czerwone ozdobne owoce. Toleruje większość gleb, dobrze rośnie w słońcu i półcieniu.

EUONYMUS FORTUNEI (TRZMILINA FORTUNE'A)
Zimozielony krzew (lub prymitywne pnącze) o długich pędach zakorzeniających się lub wpinających na podpory. Ma błyszczące liście. Lubi gleby żyzne, świeże, próchniczne i zacienione miejsca.

EMERALD'N GOLD Odmiana o liściach zielono-żółtych.

PACHYSANDRA TERMINALIS (RUNIANKA JAPOŃSKA)
Zimozielona krzewinka, osiągająca do około 20-30cm wysokości. Rozrasta się dzięki podziemnym rozłogom, tworząc zielony kobierzec. Szybko zadarnia ziemię pod drzewami. Ma małe białe, pachnące kwiatki. Lubi cień i półcień, wilgotne i dość żyzne gleby.

PHYSOCARPUS OPULIFOLIUS (PĘCHERZNICA KALINOLISTNA)
Duży (3m) rozłożysty krzew o nieco przewisających gałęziach. Ma bladoróżowe kwiaty. Dobrze rośnie na wszystkich glebach, często jest stosowany na żywopłoty. Rośnie w słońcu oraz półcieniu.

RED Odmiana o ciemnopurpurowych liściach.

SPIRAEA JAPONICA (TAWUŁA JAPOŃSKA)
Dość szeroki krzew o wyprostowanych gałązkach i jasnoróżowych kwiatach. Ma małe wymagania glebowe, lubi miejsca słoneczne lub półcieniste. Doskonale znosi cięcie.

GOLDMOUND Odmiana dorastająca do 80cm o intensywnie żółtych liściach i różowych kwiatach.

SYRINGA MEYERI 'PALIBIN' (LILAK MEYERA)
Gęsty, kopulasty krzew dorastający do 1m wysokości. Ma mocno pachnące, jasnofioletowe kwiaty, pojawiające się bardzo licznie. Lubi żyźniejsze gleby, umiarkowanie wilgotne, miejsca słoneczne lub półcieniste.

SYRINGA VULGARIS (BEZ LILAK)
Duży, rozłożysty krzew lub małe drzewko, dorastające do 4m wysokości. Kwiaty (zależnie od odmiany) są purpurowe, różowe lub lila, pachnące, zebrane w duże, gęste wiechy. Lubi próchniczne gleby, ale dobrze znosi suszę i miejskie środowisko

VIBURNUM OPULUS 'COMPACTUM' (KALINA KORALOWA)
Niewysoka, zwarta odmiana kaliny. Ma liczne białe kwiaty zebrane w bardzo efektowne kuliste kwiatostany. Lubi gleby lekko wilgotne, od lekko kwaśnych do alkalicznych. Dobrze rośnie w słońcu i w półcieniu.


Pobierz cennik Zobacz cennik